Zajrzyj tutaj po więcej szczegółów o fala uderzeniowa cena.

Fala uderzeniowa to nowatorska terapia, która pomaga leczyć dolegliwości różnego typu. Kiedy jest używana i czemu warto się na nią zdecydować?

Gdzie wykorzystywana jest terapia falą uderzeniową?

Fala uderzeniowa jest często używana w medycynie sportowej, ortopedii, rehabilitacji, kosmetologii, a także wielu innych dziedzinach. Pozaustrojowa terapia falami uderzeniowymi penetruje organizm w głąb na kilkanaście centymetrów i oddziałuje bezpośrednio w miejscu bólu. Fala uderzeniowa nie jest nieszkodliwa dla przylegających tkanek i charakteryzuje się wysoką skutecznością w walce z rozmaitymi schorzeniami. Współczesne aparaty do fali uderzeniowej niezwykle precyzyjnie aplikują impulsy, co zapewnia nadzwyczaj dobre efekty. Aparaty do fali uderzeniowej sprawdzą się między innymi w terapii chorób powiązanych z narządami ruchu, jak ostroga piętowa, tzw. łokieć tenisisty, bóle nadgarstka czy bóle w okolicy bioder. Urządzenie do fali uderzeniowej może być stosowane w gabinetach lekarskich (np. u ortopedów), jak również przez kosmetologów oraz fizjoterapeutów.

Urządzenie do fali uderzeniowej – jak działa?

Używane współcześnie urządzenia wykorzystujące falę uderzeniową są wyposażone w dwa odrębne aplikatory oraz kanały, co pozwala na zastosowanie leczenia u dwóch osób w tym samym czasie. Współczesny sprzęt wysyła falę radialną (ogólnego zastosowania) i falę akupunkturową (używaną w tzw. w punktach spustowych). Impulsy wysyłane do tkanek nieinwazyjnie pobudzają błony komórkowe oraz zakończenia nerwowe, co pozwala na zmniejszenie sygnałów bólowych u pacjentów cierpiących na dolegliwości układu mięśniowo-szkieletowego. Urządzenia do fali uderzeniowej jest efektywna w przypadku 4 na 5 pacjentów.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]