Co powinno się wiedzieć o magnetoterapia urządzenia?

Magnetoterapia jest działem fizykoterapii skupiającym się na działaniu pola magnetycznego o stosunkowo niskiej, nieprzekraczającej 100 mHz, częstotliwości oraz indukcji w granicach 0,1-10 mT. Magnetoterapii przypisuje się przeróżne oddziaływanie, aczkolwiek wielu jej cech nie udało się dotąd potwierdzić w badaniach klinicznych. Bezsporną pewność co do skuteczności magnetoterapii mamy jednak, jeśli idzie o przyspieszenie odnowy tkanek i działanie przeciwbólowe podczas zabiegów ortopedycznych, takich jak artroskopia czy wstawienie endoprotezy. Ponadto magnetoterapia pomaga też w stanach zapalnych, poprawia krążenie, zmniejsza ilość wolnych rodników i zmniejsza obrzęki.

Działanie aparatów do magnetoterapii

Urządzenia do magnetoterapii wytwarzają pole magnetyczne o określonej częstotliwości i indukcji, które następnie jest przekazywane za pomocą specjalnego przewodu do aplikatora dotykającego bezpośrednio zmienionych chorobowo części ciała pacjenta. Obecnie aparaty do magnetoterapii pozwalają na podłączenie dwóch aplikatorów jednocześnie, co pozwala wykonać większą ilość zabiegów i w dużym stopniu usprawnia pracę gabinetów medycznych.

Urządzenia do magnetoterapii – wykorzystanie

Aparat do magnetoterapii to ważny element ekwipunku gabinetów fizykoterapeutycznych i rehabilitacyjnych. Z uwagi na znaczne rozmiary i wagę sięgającą nawet kilku kilogramów, w swojej najpopularniejszej wersji jest to sprzęt stacjonarny o ograniczonym zastosowaniu przez terapeutów świadczących usługi z dojazdem. Należy jednak podkreślić, iż na rynku znajdziemy także modele przenośne, wspaniale sprawdzające się w pracy z chorymi w miejscu ich zamieszkania. Urządzenia te posiadają aplikatory w formie pasów lub dysków.

BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]