Jeśli ciekawi Cię pełna oferta przekąsek cateringowych, skieruj się na lastrada.pl/catering-eventowy/catering-koktajlowy/.

Urządzenie nawet sporej imprezy nie jest trudnością, o ile mamy wiele wolnego czasu na zamawianie potrzebnych produktów oraz późniejsze samodzielne przyszykowanie z nich pysznych przekąsek dla zaproszonych gości uroczystości. Wprawdzie nie każdy ma taką możliwość, lecz nie oznacza to też, iż powinno się rezygnować z pomysłu uczczenia znaczącego jubileuszu. W takim przypadku zalecamy skorzystać z oferty tzw.cateringu kanapkowego.

Catering kanapkowy – umożliw gościom prowadzić swobodną rozmowę

Finger food catering, a bardziej swojsko – catering kanapkowy, to usługa skierowana zwłaszcza do klientów biznesowych, lecz decydują się na nią coraz częściej także osoby prywatne i rozmaite instytucje szykujące wykwintne bankiety. Polega ona na zaopatrzenie uroczystości w potrawy typu finger food, to znaczy nieduże przekąski, które można zjeść na stojąco i bez użycia widelca. Klasyczny finger food nie wymaga też zastosowania talerza – to zakąska na “raz”. Finger food to na ogół tartoletki warzywne oraz owocowe, sandwicze lub roladki. Ten typ cateringu znakomicie sprawdza się na uroczystościach, gdzie organizatorom zależy na bliskiej interakcji zaproszonych uczestników. Pozwala on na uczestniczenie w swobodnych pogawędkach, przy czym nie sprowadza interakcji wyłącznie do osób usadzonych przy wspólnym stoliku.

Plusy cateringu finger food?

Zarówno odbiorcy biznesowi, jak i indywidualni docenią zalety, jakie niesie zlecenie organizacji cateringu z przekąskami firmie zewnętrznej. Po pierwsze, tym sposobem pozbywamy się kłopotów z rozmieszczeniem stolików i stresu z usadzaniem uczestników bankietu. Schłodzone i gorące napoje oraz przekąski leżą na wspólnym stole, do którego uczestnicy podchodzą, kiedy mają na to ochotę. Ułatwia to organizację wydarzeń przede wszystkim w małych salach, gdzie użycie wystarczającej liczby stołów byłoby problemem. Catering bazujący na przekąskach mimowolnie powoduje także, że uroczystość ma mniej formalny, przyjemniejszy nastrój. Warto zaakcentować, iż menu z małych przekąsek jest statystycznie tańsze niż wyszukane kolacje, a jednocześnie zapewnia większą możliwość dostosowania ich do gustów żywieniowych gości imprezy. Co najważniejsze, catering z przekąskami nie potrzebuje dostępu do sprzętu kuchennego, a to nierzadko bywało największą komplikacją przy urządzaniu imprez w siedzibach firm.

Lastrada Catering Sp. z o.o.
ul. Piastowska 47
30-067 Kraków

Mob.: +48 500 250 967
E-mail: [email protected]