Na wpmagus.pl dowiesz się, komu zlecić usuwanie wirusów ze strony www.

WordPress stał się w ostatnich latach tak szeroko rozpowszechnionym CMS-em, iż ilość stron oraz sklepówinternetowych tworzonych z jego użyciem liczy się już w milionach. Częstotliwość korzystania z tego systemu zarządzania treścią sprawia, że strony oparte na WordPressie są ulubionym celem ataków hakerskich. W sytuacji zainfekowania strony wirusem, nieodzowne jest usunięcie wirusa z WordPressa.

Komu zlecić usuwanie usuwanie wirusów ze strony www?

Teksty na stronieinternetowej zmieniły się bez Twojej ingerencji? Ze witryny rozsyłany jest spam? Na witrynie pojawiły się odnośniki do nieznanych Ci portali? A może logowanie jest uniemożliwione? To raptem parę z częstych przykładów wskazujących na zawirusowaną stronę. W takich sytuacjach niezbędne jest ekspresowa reakcja, żeby zlikwidować przyczynę infekcji i przywrócić stronę internetową do należytego funkcjonowania. Czyszczenie WordPressa ze złośliwych wtyczek albo po atakach hakerskich powinno się zlecić zawodowcom od tego typu działań, bowiem naprawa zainfekowanego WordPressa częstokroć wychodzi poza zakres kwalifikacji osób, które każdego dnia zajmują się tylko projektowaniem stron i sklepów na tym systemie zarządzania treścią.

Czyszczenie infekcji WordPress – kompleksowe sprawdzenie baz danych oraz plików strony

Spece podejmujący się czyszczenia malware ze stron opartych na WordPressie w obrębie swoich czynności naprawczych prowadzą dokładny przegląd plików i baz danych strony. Weryfikują pliki htaccess i wp-config, jak również kod zastosowanych na stronie wtyczek oraz szablonów. W procesie naprawy zainfekowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, redukujące zagrożenie powtórnej infekcji. Jeżeli długotrwała infekcja spowodowała dodanie strony do listy wykluczeń (m.in. w oprogramowaniu antywirusowym), po usunięciu malware z WordPressa specjaliści mogą podjąć również wymagane działania w celu skreślenia jej z takich “czarnych list”. Odwrócenie wszystkich efektów infekcji nie gwarantuje, iż taki przypadek nie nastąpi w przyszłości, toteż istotne jest regularne uaktualnianie CMS-a oraz wykorzystywanych na stronie www wtyczek.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]