Sporo osób próbuje osobiście rozwiązywać kłopoty z oknami, jakkolwiek nie zawsze jest to trafnym pomysłem. Działania osoby, jaka nie jest fachowcem, mogą przysporzyć znacznie więcej szkody niż pożytku. Kiedy tak właściwie warto wezwać serwis okien?

Do jakich kłopotów można wzywać serwis okien?

Zastanawiasz się, czy należałoby wzywać serwis okien do problemu, który zauważasz w działaniu twojego okna? Odpowiedź zawsze brzmi tak samo: tak! Profesjonaliści zajmują się jakąkolwiek nieprawidłowością, mniejsza o to, czy jest on gigantyczna, czy wydaje się mała oraz niedużo znacząca. Nieraz zdarza się, iż niewielkie usterki okazują się wielkimi przeszkodami, jakich nie sposób rozwiązać bez pomocy profesjonalisty, właśnie dlatego nie ma powodów, by wahać się z wzywaniem serwisu.
Serwis okien z reguły jest zamawiany do takich usterek jak niedomykające się bądź ciężko zamykające się okna, przeskakująca lub ewentualnie obracająca się naokoło klamka, nieszczelności, uszkodzone zawiasy, rama lub ewentualnie szyba lub zużyte lub ewentualnie popsute mechanizmy, okucia bądź też inne podzespoły okna.
Serwis okien naprawia także wszelkie niedociągnięcia fabryczne i montażowe okien.

Należałoby pamiętać, że serwis okien specjalizuje się także drzwiami balkonowymi.

Kiedy jeszcze warto wezwać serwis okien?

Zalecenia jasno mówią o tym, aby wzywać ekspertów mniej więcej co pół roku, raz przed sezonem letnim i raz przed zimowym, nawet jeżeli nie występują żadne trudności z działaniem okien. Czemu? Chodzi regulację – poprawnie wyregulowane okna prawidłowiej kontrolują ilość wpuszczanego powietrza.
Jeszcze jednym powodem, dla jakiego powinno się regularnie zamawiać serwis okien, będzie konserwacja – pomaga ona ustrzec się ewentualnych problemów w przyszłości i dłużej napełniać się prawidłowo działającymi oknami. Okna muszą być poddane konserwacji przynajmniej raz w roku.
Nie każdy wie, iż serwis okien należałoby wzywać również bezpośrednio po wybudowaniu lub ewentualnie odbiorze domu lub też lokalu mieszkalnego po to, żeby fachowcy wykonali uszczelnienie – poprzez nieszczelne okna może uciekać z pomieszczenia nawet 30% ciepła.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]