Dowiedz się więcej o ofercie biura rachunkowego Katowice, skieruj się tu.

Prowadzenie finansów w niewielkich firmach jest zwykle powodem sporych kłopotów. Mniejsze podmioty zazwyczaj nie są w stanie przyjąć specjalistyksięgowego na stałe, a ich szefowie nie zawsze przygotowani na to, aby prawidłowo zarządzać budżetem. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie prostsze niż może się to wydawać – należy jedynie postawić na skorzystanie z usług oferowanych przez biuro rachunkowe. Jakie jednak korzyści dzięki temu osiągniemy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy będzie zadowalająca?

Biuro rachunkowe – powierz budżet firmy ekspertom ds. księgowości

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się przede wszystkim z uwagi na dobro finansów. Kiedy powierzymy budżet przedsiębiorstwa profesjonalistom, otrzymamy pewność, iż możliwe kontrole Urzędu Skarbowego nie zakończą się nałożeniem mandatów. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to także oszczędność pieniędzy oraz pracy – nie trzeba troszczyć się o rachunkowość na własną rękę, ani zatrudniać specjalisty na stałe. Warto także wspomnieć o wygodzie, jaką niosą ze sobą takie usługi. Współcześnie nie ma już konieczności często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, ponieważ wiele kwestii można uzgodnić z opiekunem naszej firmy korzystając z poczty elektronicznej.

Jak znaleźć biuro rachunkowe?

Wybierając biuro rachunkowe nie warto sugerować się tylko kosztami porad – podejrzanie niskie koszty usług często oznaczają ich niezadowalającą jakość. Podczas poszukiwań biura rachunkowego szczególną uwagę zwróćmy na to, czy jego specjaliści mają stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 roku. Dobrze też, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą spraw z zakresu księgowości, świadczy kompleksowe usługi kadrowe, m.in. opracowanie umów o pracę, zlecenie oraz dzieło, prowadzenie akt osobowych pracowników czy rozliczanie zasiłków chorobowych.

Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]