Szukasz korzystnej oferty private blog network? Dobrze trafiłeś! Zajrzyj na pbnmarket.pl.

Aby konsument znalazł twoją działalność musisz nie tylko mieć firmową stronę www, ale również postarać się o jej widoczność na pierwszej stronie wyników wyszukiwania. Do tego istotna jest zawartość strony oraz to czy systematycznie publikowane są na niej kolejne rzetelne i użyteczne dla klienta artykuły. Ale nie wolno także lekceważyć tzw. link buildingu, innymi słowy zdobywania linków wiodących do strony. Jednym ze sposobów na link building jest stosowanie PBN-ów – prywatnych sieci portali.

PBN – pomocne jako element rozbudowanej strategii marketingowej

PBNy są prywatne, bowiem są budowane i administrowane przez jeden podmiot (na ogół przez agencję SEO bądź dużą agencję marketingową), który dba o jakość udostępnianych tam treści. PBNy są przeważnie używane jako jeden z komponentów wieloskładnikowej strategii marketingowej, co wypada silnie zaakcentować, ponieważ najlepsze rezultaty ich użycia daje się zauważyć w odniesieniu do stron, które zostały wcześniej należycie zoptymalizowane pod kątem contentu oraz technicznym. Prywatne sieci serwisów nie tylko dają możliwość pozyskania pokaźnej ilości linków przychodzących do witryny, ale również na ich zróżnicowanie, co jest korzystnie postrzegane przez wyszukiwarki. Za wadę PBNów można uznać to, że ich stworzenie to spory koszt, a później trzeba poświęcać wiele godzin na zachowanie ich na dobrym poziomie.

Jak zastosować PBN? Rekomendujemy publikacje z linkiem kanonicznym oraz wizytówki NAP

Prywatne sieci serwisów rewelacyjnie zdadzą egzamin w pozycjonowaniu lokalnym, bowiem można przy ich użyciu publikować tematyczne artykuły sponsorowane będące wizytówką NAP. Co to NAP? To praktycznie każde miejsce online, gdzie dodane są istotne informacje telekontaktowe firmy – jej pełna nazwa, telefon bądź adres e-mail oraz adres. Przykładowo, NAP-em jest wizytówka GMF, ale jest nim także profil w ogólnodostępnym rejestrze firm, strona w mediach społecznościowych lub artykuł, w którym podano firmowe dane kontaktowe.

Inny skuteczny sposób na wykorzystanie możliwości PBNów to artykuły z canonicalem. Polegają one na republikacji ciekawych artykułów ze wskazaniem odnośnika do źródła tekstu oznaczonego tagiem “rel=canonical”. W takiej sytuacji algorytmy wyszukiwarek przeważnie oceniają wyżej wartość pierwotnego wpisu, ponieważ natrafianie na odnośniki do niego na różnych blogach w sieci rozumieją jako znak, że pod wymienionym adresem kanonicznym znajdują się warte przeczytania, wiarygodne informacje. Publikacje z linkiem kanonicznym są najskuteczniejsze przy tekstach z sektora YMYL, w którym ważne jest osiągnięcie wysokiego autorytetu, czyli tych powiązanych przede wszystkim z doradztwem finansowym, zdrowiem oraz bieżącymi informacjami, prawem.

PBN Market Skuteczny linkbuilding SEO