Czym jest mass collect - uzupełnij swoje wiadomości!

Mass collect jest usługą, która pozwala na błyskawiczną weryfikację wpłat. Przedstawiamy pokrótce, jak działa mass collect i w jaki sposób ułatwia życie dużym oraz małym przedsiębiorstwom.

Mass collect – gdzie sprawdzi się to rozwiązanie?

Działanie usługi mass collect jest zasadniczo stosunkowo proste. Polega na nadaniu każdemu klientowi niepowtarzalnego numeru rachunku, który jest tym samym jego ID. Takie działanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie każdego miesiąca obsługiwana jest duża grupa kontrahentów, a więc np. w firmach telekomunikacyjnych, w szkołach prywatnych, a także wszelkich branżach, gdzie używane jest płatności abonenckie (m.in. w siłowniach). Należności wpływające w systemie mass collect trafiają na wskazany rachunek firmowy, niemniej jednak wcześniejsze przydzielenie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejszą identyfikację, niezależnie o tego, jaką metodą wykonali oni przelew (przelew za pośrednictwem poczty, przelew z karty lub tradycyjny przelew). Zastosowanie mass collect łączy się również z szybszym księgowaniem wpłat niż w przypadku księgowania manualnego, a równocześnie wyeliminowaniem ewentualnych pomyłek nierzadko przytrafiających w czasie tej czynności.

Łatwiejsze śledzenie przychodzących należności – o plusach mass collect

Chociaż mass collect nie jest obecnie oferowane we wszystkich bankach (posiadają ją m.in. część banków spółdzielczych i BNP Paribas) wypada rozważyć jego wykorzystanie w przedsiębiorstwie, nawet takim, które miesięcznie wystawia mniej niż 100 faktur. Zastosowanie mass collect niesie ze sobą wszak pewne korzyści, jak np. oszczędność czasu pracowników, opcja integracji z systemem finansowo–księgowym (a co za tym idzie monitorowanie na bieżąco przychodzących opłat) czy połączenie z oprogramowaniem Finance Automation. Taką polską aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Daje ona nie tylko możliwość połączenia z usługą mass collect banku, ale posiada też funkcję przesyłania notyfikacji o nadchodzących płatnościach oraz windykacji, co z czasem przekłada się na zwiększenie terminowości u kontrahentów otrzymujących faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]