Wypożyczalnia szalunków - z najnowszą ofertą zapoznasz się tu.

Szalowanie jest wymieniane wśród najchętniej stosowanych na budowach technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego rodzaju forma, do której wylewany jest cement – zazwyczaj przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są z drewna, lecz można zaobserwować również wersje wykonane ze stali, a czasem nawet tworzyw sztucznych. Innymi niezbędnymi częściami szalunków są dźwigary i podpory, bo te umożliwiają wypracowanie wymaganych rezultatów. Jednak z uwagi na wysokie ceny nie zawsze ekipy budowlane mają własne szalunki. Kiedy będą potrzebne, mają szansę wszak zwyczajnie je wypożyczyć – tym bardziej, że wynajem szalunków to dziś naprawdę często spotykana usługa.

Zakup czy wynajem szalunków?

Zakup swoich szalunków okaże się trafionym pomysłem dla przedsiębiorstw często przyjmujących zadanie wykonania fundamentów, gdyż jak już wspomnieliśmy, są one w tym celu absolutnie potrzebne. Jeżeli jednak wykonywanie fundamentów nie jest najważniejszą usługą naszej firmy, warto sprawdzić zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie ze względów ekonomicznych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie okaże się bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić także o funkcjonalności, ponieważ przechowywanie rzadko używanych szalunków może generować duże koszty.

Jaka firma zaoferuje wynajmem szalunków?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. Jak ją wybrać? Warto wybrać usługi firmy specjalizującej się w sprzedaży sklejki dla firm budowlanych – dzięki temu zyskamy pewność, iż szalunki będą wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę istotna będzie też dbałość o klienta – w sytuacji, kiedy zbliża się termin rozpoczęcia robót nie możemy zaakceptować spóźnienia. W przypadku wątpliwości dobrze z kolei skorzystać z internetu i sprawdzić, co o ofercie danej firmy piszą poprzedni klienci.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]