Chcesz kupić podpory szalunkowe? Skieruj się tu.

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je wykorzystuje? Kiedy warto wynająć podpory szalunkowe?

Podpory stropowe – rodzaje i ich zastosowanie

Pośród szalunków rozróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni typ stosowany jest do podtrzymywania stropów – z pomocą tego tymczasowego modułu konstrukcyjnego możliwe jest pokrycie stropu cementem i właściwe jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również stoliki szalunkowe i drewniane dźwigary – niezbędne w trakcie wykonywania robót budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wykonane ze stali malowanej lub ocynkowanej ogniowo i mają opcję ustawiania wysokości, dzięki czemu można używać ich w wielu sytuacjach. Zazwyczaj na rynku można dostać podpory o zakresie od 1,6 do 3 metrów bądź od 2 do 3,6 metra.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i opcja wynajmu

Podpory stropowe cechują się dużą trwałością, są również łatwe w montażu, a możliwości użycia ich w budownictwie są szerokie. Wśród czołowych producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły wykonywane przez firmy Olan, Hunnebeck czy Pionart. Na szczególną uwagę zasługują podpory Peri, które wyróżniają się nowatorskimi rozwiązaniami, przemyślaną strukturą oraz imponującą jakością. Podpory szalunkowe Peri są przystosowane do wykorzystywania nawet w ciężkich warunkach. Aktualnie wiele przedsiębiorstw budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – przystępne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Wypożyczenie podpór stropowych to również oszczędność czasu.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]