Nie szukaj już więcej! Tutaj kupisz okna skrzynkowe.

Okna skrzynkowe utożsamiamy przede wszystkim z wiekowymi budynkami. Nierzadko spotkać je możemy w starych gmachach, starych chałupach lub dworkach. Dziś są one wytwarzane zwłaszcza z myślą o założeniu w takich budynkach, gdyż użycie skrzynkowych okien wymagane jest przez konserwatora. Należy jednak zauważyć, iż z uwagi na ich względy wizualne coraz częściej montowane są także we współczesnych obiektach. Szczególnie, iż dzisiejsze modele są tak samo wydajne, co okna wyprodukowane starymi sposobami. Jak więc wyglądają okna skrzynkowe? Z jakich materiałów są produkowane?

Okna skrzynkowe – budowa

Nazwa okien skrzynkowych nawiązuje do ich budowy. Zbudowane są z dwóch skrzydeł, pomiędzy którymi znajduje się pusta przestrzeń. Jest to swego typu izolacja, która chroni wnętrze przed zimnem. Okna skrzynkowe w wiekowych budynkach często dzielone są na czworo części – te u góry, skrzydła o mniejszej powierzchni są zamykane oddzielnie i niegdyś służyły do wentylowania pomieszczeń. Taka konstrukcja szczególnie dobrze zda egzamin w obiektach zbudowanych przed laty – na przykład domach drewnianych.

Drewno na okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe, podobnie jak inne typy, powinny być wyprodukowane z właściwego drewna. Dotychczas najczęściej sięgano po sosnę lub modrzew, jednak od niedawna ich producenci wykorzystują także drewno egzotyczne. Gatunki takie jak np. meranti są wszak o wiele bardziej wytrzymałe na działanie wody, wiatru oraz ekstremalnych upałów.

OKNOSTOL Producent Stolarki Drewnianej Nowoczesnej i Zabytkowej
ul. Elizy Orzeszkowej 2
34-600 Limanowa

Tel.: +48 18 337-60-08
Mob.: +48 505-166-701, +48 511-621-633
E-mail: [email protected]