Potrzebujesz szalunków Kraków? Odwiedź tę stronę.

Deskowanie, czyli innymi słowy szalunki, to chwilowe konstrukcje umożliwiające wznoszenie murów budynków. Głównie używa się ich podczas wylewania ścian z betonu – wtedy są one konieczne do tego, aby nadać im stosowny kształt i powstrzymać rozlewanie się mieszanki. Ponadto szalunki stosuje się również podczas wznoszenia obiektów murowanych, gdzie ich zastosowanie umożliwia przygotowanie przelotów na okna, bramy i drzwi. W tym wpisie objaśniamy, z czego wykonane są obecnie szalunki i jak mogą nabyć je inwestorzy.

Z jakich materiałów wyprodukowane są szalunki?

Najdłużej znanym rodzajem szalunków jest konstrukcja utworzona z desek drewnianych albo mocnych sklejek połączonych ze sobą gwoździami, którą można wykorzystać ponownie po rozebraniu. Rozbiórka takich szalunków jest jednak pracochłonna – większa część inwestorów i wykonawców stawia zatem użycie szalunków wielokrotnego użytku – systemów służących do szybkiego i łatwego rozkładania bądź składania. Tego rodzaju szalunki mogą być wyprodukowane ze sklejki, metalu lub drewna, jak również zestawiać 2 lub 3 materiały. Najczęściej jednak stosuje się sklejkę – głównie z takich gatunków drewna jak topola i brzoza, a całą konstrukcję spajają łączniki, belki, narożniki i głowice ze stalowe bądź aluminiowe.

Wypożyczenie szalunków – nie ma potrzeby ich kupować?

Przedsiębiorstwa na co dzień parające się pracami murarskimi posiadają własne szalunki. Inaczej jest jednakże w przypadku zespołów, które oferują odmienne usługi i inwestorów, którzy zamierzają planujących postawić pojedynczy obiekt. Nabycie wszelkich modułów niezbędnych do skonstruowania szalunku byłoby całkiem nieopłacalne . Dużo ekonomiczniejszym wyjściem jest wynajęcie szalunków.

ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]