Kup podłogi panelowe.

Panele podłogowe wyglądają prawie tak, jak drewniane podłogi, a są od nich dużo tańsze. Niskie ceny to tylko pierwsza z wielu zalet paneli podłogowych – ich zamontowanie jest bowiem banalnie proste i wszyscy poradzimy sobie z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. W jaki sposób zatem układać panele podłogowe?

Jakie podłoże pod panele podłogowe?

Panele podłogowe najlepiej montować na niezbyt wilgotnym podłożu – poziom wilgoci nie może być większy, niż 3%. Nie wolno zapominać również o właściwej izolacji – najlepiej sprawdzi się tu folia paroizolacyjna o grubości minimum jednej piątej milimetra oraz wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli prosto ze sklepu – nie uszkodzisz ich, odstawiając je na czterdzieści osiem godzin, aż wyparuje z nich zbędna woda. Panele i narzędzia już na swoim miejscu?

Jak układać panele podłogowe?

Na początek najbardziej istotna rada – najlepiej robić to startując z kąta pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, upewnij się, czy nie są zepsute, bowiem później trudniej będzie je reklamować. Pamiętaj o temperaturze podłoża – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je wertykalnie do okna, a w niezbyt szerokich pokojach – w ten sposób, żeby dłuższy bok przylegał do dłuższej ściany. Połączysz je używając specjalnych klipsów – to bezawaryjne i nadzwyczaj proste rozwiązanie.

Pamiętaj o szczelinach przy ścianach

Tak, jak inne wyroby drewnopochodne, panele podłogowe rozszerzają się w zależności od zmian klimatu w pokoju. Pamiętaj więc o szczelinach dylatacyjnych o szerokości przynajmniej dziesięciu milimetrów – nie będą widoczne, kiedy położysz również listwy podłogowe.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]