Szukasz szczegółowych wiadomości o pełnej ofercie wycieczki w Alpy Austriackie? Świetnie trafiłeś! Wejdź na www.exploruj.pl.

Polscy pasjonaci gór, którzy znają już dobrze wszelkie szlaki w w Sudetach, w Górach Świętokrzyskich czy w Karpatach, nierzadko zaczynają poszukiwać kolejnych wrażeń i kartkują propozycje wypraw w inne europejskie góry. Szereg z nich postawi na wyjazd w Alpy, gdzie zapewne po raz pierwszy zmierzą się z narciarstwem bądź trekkingiem wysokogórskim.

Najistotniejsze informacje o Alpach

Alpy są najwyższym łańcuchem górskim Starego Kontynentu, którego obszar rozciąga się kilka europejskich państw, między innymi Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – oczywiście – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski w Europie, a więc Mont Blanc, zwany także Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Lecz nie jest to jedyny 4-tysięcznik w Alpach – pozostałe wspaniałe szczyty, o których zdobyciu fantazjują alpiniści z całego świata, to na przykład Dufourspitze – 4634 m n.p.m., Weisshorn – 4506 m n.p.m. czy Signalkuppe – 4554 m n.p.m., jak również inne znaczące dla alpinizmu wierzchołki, jak Tre Cime di Lavaredo oraz Eiger. Wyróżnia się niższe Alpy Wschodnie oraz wyższe Alpy Zachodnie.

Wyprawy w Alpy – zachwycające doznanie

Jakie wycieczki w Alpy oferują krajowi organizatorzy trekkingów i wypraw w góry? Jest sporo intrygujących ofert przeznaczonych dla entuzjastów gór o różnym poziomie zaawansowania. Ci, którzy nie mieli jeszcze styczności z narciarstwem wysokogórskim, jednak posiadają optymalną kondycję fizyczną i nabyli już pewne umiejętności narciarskie, mogą wyjechać na tygodniowy skitour po terenach Południowego Tyrolu we Włoszech. Z kolei dla osób zaawansowanych organizowane są wycieczki na via ferraty w Austrii powiązane z ćwiczeniami pod okiem instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie podnosić swoje umiejętności. Tym, których obchodzi w głównej mierze część szkoleniowa, polecamy Projekt 6000, który trwa 10 dni i ma na celu szkolenie z fundamentów bezpiecznego przemieszczania się w wysokich górach. Niezaprzeczalnym plusem tych wycieczek jest to, że prowadzone są w ograniczonych, zazwyczaj siedmioosobowych zgrupowaniach, co powoduje, że każdy z uczestników otrzymuje wnikliwą uwagę szkoleniowców.

Z wykwalifikowanymi szkoleniowcami i przewodnikami, wyprawa w Alpy okaże się zachwycającym doznaniem, przynoszącym satysfakcję z pokonywania naszych ograniczeń, jak również rozpalającym ochotę na więcej.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]