Kurs górski - tu znajdziesz korzystną ofertę.

Góry są niebezpieczne, a jednocześnie są piękne. W zasadzie co parę dni, a w szczególności w miesiącach, gdy wczasowicze masowo zjeżdżają w atrakcyjne miejscowości wypoczynkowe zlokalizowane w pobliżu znanych szczytów, w mediach informują o nowych tragicznych zdarzeniach z udziałem ludzi, którzy bez należytego wyposażenia porwali się na wycieczkę szlakiem powyżej ich możliwości. Dlatego pasjonatom gór wysokich pragnącym przeszkolić się w bezpiecznym przemieszczaniu się po nich radzimy zgłosić się na kurs turystyki wysokogórskiej.

Co można przyswoić na kursie górskim?

Najlepszą metodą, żeby nabyć istotną wiedzę jest uczestnictwo w kompleksowym kursie pod okiem profesjonalistów z każdego z głównych obszarów łączących się ze wspinaczką wysokogórską, innymi słowy instruktorów wspinaczki, przewodników górskich i ratowników górskich. Dzięki ich wskazówkom partycypanci kursu turystyki wysokogórskiej nauczą się między innymi prawidłowego posługiwania się czekanem, poruszania się na rakietach śnieżnych oraz w rakach, asekuracji, autoasekuracji oraz metody ratowania się przy upadku, poruszania się po trasach zaopatrzonych w via ferraty, jak również w zespole linowym. Co kluczowe, kurs górski zaznajamia uczestników z podstawami survivalu, orientacji w terenie oraz medycyny górskiej, które są nieodzowne w czasie najrozmaitszych niefortunnych sytuacji. Kurs pokrywa dodatkowo zasady poprawnego postępowania w czasie lawiny.

Szkolenia górskie, w tym także kurs zimowej turystyki wysokogórskiej, organizuje zespół Exploruj.pl, który ma długoletnią praktykę jako realizator wycieczek w pasma górskie całego świata. Szkolenia odbywają się w plenerze (w Polsce, w Austrii i na Słowacji) w małych grupach, które zwykle nie przekraczają sześciu osób. Dzięki temu przyswajanie umiejętności ma miejsce w komfortowej atmosferze. Instruktorzy mają wówczas możliwość ofiarować każdemu z uczestników kursu odpowiednią ilość uwagi i czasu, żeby mogli oni skutecznie opanować podstawową wiedzę, potrzebną do pewnego poruszania się po górach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]