Szukasz więcej informacji o wycieczkach dla aktywnych? Doskonale trafiłeś! Zajrzyj w to miejsce.

Są dwie grupy ludzi: ci, którzy wolne dni lubią spędzać na słodkim lenistwie i ci, którzy każdy urlop muszą zorganizować sobie tak, aby zrobić coś wyjątkowego, czego dotąd jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich agencje turystyczne tworzą interesujące oferty wycieczek dla aktywnych.

Sposobność na zawiązanie wieloletnich przyjaźni – wycieczki dla aktywnych

Wycieczki dla aktywnych to skrupulatnie zaplanowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy chcieliby poznać przeróżne regiony naszego kraju i świata z kompletnie innej perspektywy. Harmonogram takich podróży jest naszpikowany niesamowitymi atrakcjami, których typowy urlopowicz nie uświadczy z pozycji komfortowego leżaka na balkonie wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób szukających ciekawych doświadczeń to dodatkowo świetna okazja, żeby nabyć dodatkowe kwalifikacje, gdyż nieraz wiąże się ze szkoleniami niezbędnymi do opanowania zasad przetrwania na określonym obszarze. Na wyprawie w góry można między innymi dowiedzieć się, jak używać czekana i raków czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy poznają strategie survivalu, jak również tego, jak postępować w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo w przypadku zejścia lawiny. Trzeba również podkreślić, że taka wyprawa w góry pełna jest skomplikowanych wyzwań wymagających zaufania i współpracy między uczestnikami, co może skutkować nawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Aktywne wycieczki to nie tylko polskie góry

Najbardziej atrakcyjne wycieczki, do których musimy wykazać się odpowiednią wytrzymałością fizyczną, to w głównej mierze wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są szczyty zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w eskapadach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą wziąć udział np. w trekkingu po Podhalu i wejść 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Turbacz, Trzy Korony oraz Babią Górę. Mogą także zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska miejscowe parki narodowe, Etnę i przespacerują się uliczkami zachwycających miast tej wyspy – Katanii, Trapani oraz Palermo. Lecz Europa to nie jedyne rejony, dostępne dla początkujących turystów – bez problemu dadzą sobie rade także podczas wycieczki w Himalaje lub na Wyspy Komodo.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]