Chociaż województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, zatem nieraz ciężko znaleźć coś dla siebie w natłoku informacji o godnych zwiedzenia atrakcjach i zbliżających się wydarzeniach sportowych czy kulturalnych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis stworzony specjalnie dla turystów

By przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono portal visitmalopolska.pl. Dostarcza on informacji nie tylko o mniej i bardziej znanych miejscach oraz zabytkach Małopolski, jak również o ekspozycjach i eventach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych organizowanych na jego terenie. Portal prowadzony jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Co znajdziemy na stronie? Osoby myślące o pobycie w Małopolsce o razu na głównej stronie zauważą mapkę, na której błyskawicznie odszukają Centra Informacji Turystycznej, muzea i zabytki, jak również motele, hotele i kempingi położone w miastach województwa. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod względem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o parkingach i wypożyczalniach samochodów. Natomiast dla osób, które z rozmaitych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, strona przygotował wirtualne spacery przedstawiające między innymi zamek na Wawelu, piękno małopolskiego folkloru czy trasy rowerowe.

Strona o atrakcjach w Małopolsce z myślą o obcokrajowców

Witryna visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych turystach, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane i inne tatrzańskie miejscowości. Ciekawostki znajdujące się na portalu publikowane są wobec tego w języku angielskim, ale także w między innymi w języku rosyjskim, słowackim oraz niemieckim, francuskim. Wyjątkowo wartościowy dla cudzoziemców jest również dział Rozmówki, w którym poznają ważne wyrażenia i powiedzenia, które umożliwią im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w trakcie wczasów w Polsce. Zagraniczni turyści znajdą tu wykaz konsulatów oraz ambasad zlokalizowanych na terenie województwa małopolskiego.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego