Uzyskaj więcej informacji o fajnych miejscach w Małopolsce na https://bit.ly/3JOw1pt.

Mimo, że małopolskie jest jednym z mniejszych województw w naszym kraju, ma ono sporo do zaoferowania zarówno odwiedzającym zza granicy, jak i z innych regionów kraju. Dzieje się tu dużo, dlatego czasem ciężko znaleźć coś dla siebie w setkach wiadomości o najciekawszych zabytkach oraz planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Gdzie szukać sprawdzonych informacji o atrakcyjnych miejscach w Małopolsce?

By pokazać wszystkim atrakcje turystyczne tego województwa, przygotowano serwis visitmalopolska.pl. Publikowane są tu informacje nie tylko o nieznanych i znanych zabytkach oraz miejscach w tym województwie, jak też o pokazach i wydarzeniach folklorystycznych, kulturalnych czy sportowych planowanych na jego terenie. Strona prowadzona w ramach projektu MSIT, czyli Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. W czym pomoże serwis? Osoby planujące pobyt w Małopolsce o razu na głównej stronie spostrzegą mapkę, na której w mgnieniu oka odnajdą zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej oraz schroniska, hotele i motele zlokalizowane w różnych punktach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski również pod względem logistycznym, podając informacje zarówno o parkingach i wypożyczalniach pojazdów, jak i o dworcach i lotniskach. Dodatkowo dla tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, portal przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, czar lokalnego folkloru oraz atrakcje narciarskie.

Lista ambasad i przydatne rozmówki – niezbędne informacje dla przyjezdnych z zagranicy

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje też zagranicznych przyjezdnych, którzy ochoczo przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego czy pozostałych ciekawych miejscowości. Wiadomości zawarte na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w między innymi w języku niemieckim, francuskim, rosyjskim i hiszpańskim. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr konsulatów i ambasad zlokalizowanych na terenie Małopolski. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców może być też podstrona Rozmówki, na której poznają popularne słowa i powiedzenia, które pomogą im porozumieć się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać podczas podróży.

VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego