Kup kapsułki kawy do ekspresu.

Duża część z nas nie wyobraża sobie poranka bez kubka gorącej, smakowitej kawy, która szybko stawia na nogi i przygotowuje na ciężki dzień pracy. Przy mocnej kawie relaksujemy się też ze znajomymi, podjadając ciastka galeriach handlowych i plotkując o kolegach czy dyskutując o ostatnich wydarzeniach na świecie. Napój ten jest znany od kilkuset lat, ale w dalszym ciągu pijemy go przeważnie w dwóch wariantach: z mlekiem lub bez. Dlaczego? Bowiem tak jest najszybciej i najwygodniej.

Kapsułki do kawy porównywalnie dobra jak w kafejce

Kiedy pragniemy napić się kawy z dodatkami, z rzadkich gatunków lub fantazyjnie sporządzoną udajemy się przeważnie do kawiarni, gdyż niewielu z nas ma umiejętności umożliwiające przygotowanie rozmaitych napojów kawowych. Nie potrafimy dobrać właściwej mieszanki kawy do konkretnego napoju, nie znamy stosunku kawy do mleka i wody, więc nie wiemy jak zamienić espresso w doskonałe macchiato, latte czy cappuccino. Dlatego wzięta od dekad, a w Polsce faktycznie dopiero w kilku ostatnich latach, stały się kapsułki do ekspresu, którą można przyrządzić w kilka minut w niedużych dedykowanych urządzeniach. Dlaczego tak pokochaliśmy kapsułki do ekspresu? Przede wszystkim dlatego, iż mając ekspres na kapsułki nie trzeba martwić się o doglądanie procesu parzenia napoju. W kapsułkach zawarta jest perfekcyjnie odmierzona ilość kawy, aromatów oraz ewentualnie mleka, a naszym zadaniem jest tylko umieszczenie kapsułki z kawą w podajniku, zapewnienie w ekspresie należytej ilości wody, podsunięcie kubka lub filiżanki o odpowiedniej objętości i odczekanie kilkunastu sekund, aż urządzenie wykona całą pracę za nas.

Kapsułki do kawy – dobra kawa w niskiej cenie

Ekspresy na kapsułki z kawą nie są kosztowne – małe modele, które zmieszczą się na blacie kuchennym, można kupić już za 250 zł. Sama kawa w kapsułkach to też nie jest ogromny koszt. gdy przeliczymy koszt jednej kawy, to np. cappuccino można zaparzyć w domu za niecałe 1,10 zł. Cena waha się naturalnie zależnie od od producenta kapsułek, ale w porównaniu z takim samym napojem serwowanym w kawiarni, jest to zwykle ok 10%-15% ceny, jaką wydalibyśmy na mieście. Koszt kawy w kapsułkach jest zdecydowanie ich olbrzymią zaletą. Smakosze kawy jednakże zastanawiają się nierzadko czy posiadając ekspres jednej firmy nie będą ograniczeni do kupna kapsułek z kawą tylko od jednego producenta. To bezzasadne niepokoje. Współcześnie do wszystkich modnych systemów, m.in. Nescafe Dolce Gusto, Tchibo Cafissimo czy Nespresso można nabyć kompatybilne kapsułki.

Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]