Więcej w temacie shuttersów w sypialni na skyshutters.pl.

Szutersy (shutters), innymi słowy wewnętrzne okiennice dekoracyjne, kojarzą się na ogół z wnętrzami zaaranżowanymi w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Jednakże ten moduł osłony okiennic można użyć również w polskich domach – jest to bardzo trwałe, a przy tym doskonale wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż bardziej rozpowszechnione obecnie żaluzje.

Shuttersy w salonie – dostrzegalnie podnoszą estetykę wnętrza

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju gościnnym, wypełniają dwie funkcje – praktyczną oraz ozdobną. Shuttersy znacznie zwiększają estetykę pokoju. Ich lamele są szersze, dzięki czemu doskonale prezentują się na większości okien. Walory estetyczne są ważne, bowiem to w salonie podejmuje się gości oraz przesiaduje się w nim po wiele godzin w ciągu dnia. W związku z tym trzeba zatroszczyć się, by to pomieszczenie było nie tylko reprezentatywne, ale równocześnie komfortowe. Swoboda ustawienia kąta pochylenia lameli shuttersów pozwala na kontrolę ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczenia, co umożliwia np. przyjemne jego ściemnienie, kiedy pragniemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub zupełne jego zaciemnienie, gdy pragniemy zobaczyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – doskonałe rozwiązanie dla cierpiących na alergie

Swoboda regulacji dostępu światła do pokoju jest bez wątpienia najistotniejsza tam gdzie śpimy. Shuttersy w sypialni znajdą zastosowanie jednak z jeszcze innej przyczyny – za ich sprawą da się skutecznie korygować temperaturę sypialni, która ma przecież ogromny wpływ na nasz mocny sen. Dzięki okiennicom wewnętrznym w okresie letnim łatwiej jest utrzymać chłód w sypialni, natomiast w trakcie zimy o wiele dłużej zatrzymamy w niej ciepło. Prócz tego shuttersy tworzą mocną barierę chroniącą przed donośnymi dźwiękami z zewnątrz. Shuttersy to też wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osiada się mniej kurzu aniżeli w fałdach firan, a ich pielęgnacja jest niezmiernie prosta i trwa w zasadzie parę chwil.

Poza sypialnią i salonem shuttersy świetnie sprawdzą się też w łazience, w pokoju dziecięcym czy w kuchni.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]