Szukasz soli kłodawskiej? Wejdź na http://tinyurl.com/y2eolcl7.

Składnikiem niezbędnym do poprawnego funkcjonowania organizmu człowieka jest sól. Jakie własności posiada różowa sól himalajska i sól kłodawska? Czemu należy ich używać w gastronomii?

Zalety różowej soli himalajskiej

Sól kuchenna to jedna z najlepszych przypraw, która świetnie uwydatnia smak jedzenia. Jakkolwiek nieumiarkowane wykorzystanie soli ma negatywny wpływ na zdrowie, to jej odpowiednie porcje (nieprzekraczające 6 g na dobę) są potrzebne dla właściwego funkcjonowania organizmu człowieka. Sól dostarcza wszak sód, to jest pierwiastek odpowiadający za utrzymanie optymalnego ciśnienia krwi i gospodarkę wodną. Jednym ze zdrowych rodzajów soli jest sól himalajska wydobywana ze złóż szacowanych na 250 mln lat. Produkt ten zawiera masę potrzebnych pierwiastków oraz minerałów, takich jak potas, cynk czy wapń, a przy tym nie posiada szkodliwych zanieczyszczeń i składników, takich jak trujące metale ciężkie. Sól himalajska znakomicie uwydatnia smak dań i jest do kupienia zarówno w formie niewielkich, jak i pokaźniejszych kryształków.

Sól kłodawska – źródło magnezu, wapnia i cynku

Sól kłodawska natomiast to produkt o wysokim stopniu czystości – zawiera ok. 97% chlorku sodu i stanowi świetny do domowych przetworów. Jest niezastąpionym źródłem wapnia, cynku czy potasu, innymi słowy składników koniecznych do utrzymania pełni wigoru. Sól kłodawska wydobywana jest w kopalni soli Kłodawa w Wielkopolsce. Nie ługuje jej się, dzięki czemu nie traci swoich cech i jest bez trudu wchłaniana przez układ pokarmowy. Sól kłodawska niejodowana jest powszechnie używana nie tylko w przemyśle spożywczym, ale również sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w lecznictwie, kosmetyce i rolnictwie.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]