Znajdź shutters.

Urządzając pomieszczenia, rzadko poświęca się zbyt wiele uwagi ozdobie okien. Zazwyczaj wybiera się tradycyjne rozwiązanie, a więc firanki i zasłony, które czasem łączone są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze inne zyskujące sobie krąg sympatyków rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjne typu shutters.

Okiennice ozdobne shutters – nowinka w polskim budownictwie

Główną właściwością shuttersów (czy też w spolszczonej wersji – szutersów) jest to, że lamele zamontowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych ruszają się, dzięki czemu można ustawiać je w różnych pozycjach, w zależności od potrzeb mieszkańców. Producenci wykonują je z polichlorku winylu (PCV), drewna, jak również z płyt pilśniowych. Okiennice ozdobne shutters instaluje się głównie na oknach, jednak tak samo dobrze sprawdzą się na drzwiach bądź w szafach. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach wykorzystuje się jeszcze sporadycznie, ale każdy z nas na pewno kina czy ekranu telewizora, ponieważ te okiennice są często stosowane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w południowych Stanach USA oraz w Nowej Zelandii.

Ozdobne okiennice typu shutters – sterowanie ustawieniem lameli bez użycia linek

Shuttersy to okiennice ozdobne które nie tylko doskonale się prezentują, lecz mają również przydatne funkcje. Przy ich użyciu można w pasywny sposób kontrolować wykorzystanie padającego światła: w upalne miesiące hamować kumulowanie się ciepła we wnętrzach, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Okiennice wewnętrzne dobrze komponują się z przeróżnymi stylami wnętrz i da się je zainstalować je na przeważającej większości ram okiennych. Produkuje i montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są bez wątpienia kosztowniejszym rozwiązaniem aniżeli na przykład rolety. Shuttersy jednakże nadają pomieszczeniom niesłychanie ciekawy wygląd, dzięki czemu wpływają na zwiększenie wartości nieruchomości. Trzeba również uwydatnić, że shuttersy reguluje się bez użycia żyłek, co rodzice ciekawskich dzieci czy posiadacze zwierzaków, które mogłyby zaplątać się wiszące sznurki, uznają na pewno za dodatkową zaletę.

SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]