Jeśli potrzebujesz lampy solnej, kliknij tutaj.

Małe dekoracje z minerałów i kamienia od wieków znajdują swoje miejsce na naszych półkach. Sprowadzamy je z różnorodnych wycieczek po Europie, a niekiedy nabywamy impulsywnie, gdyż pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Rzadko aczkolwiek są to rzeczy funkcjonalne – w większości wypadków to zwykłe ozdoby. Minerałem, którego można jednakże użyć do wykonania obiektów wykorzystywanych na co dzień, jest sól kamienna. Produkuje się z niej z reguły lampy, ale to nie wszystko.

Lampa solna – każda z nich jest jedyna w swoim rodzaju

Lampy solne są estetyczne i bez przeszkód dopasujemy je do wystroju pomieszczenia, bo występują w trzech kolorach (różowym, białym, szarym) i w wielu ich zabarwieniach. Każda lampa solna jest niepowtarzalna niczym linie papilarne, jako że nie ma brył kamiennych o takich samych kształtach ani strukturze krystalizacji. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze wyróżniają się nie naruszoną, nie obrobioną powierzchnią. Coraz częściej jednakże rękodzielnicy zajmujący się wytwarzaniem owych lamp, nadają im różnorodne kształty, na przykład walca bądź kuli.

Lampy solne a wyzwalanie ujemnych jonów

Mnóstwo osób wierzy, że lampy solne mają korzystne oddziaływanie na nasze samopoczucie. Przypisuje się im głównie właściwość jonizacji powietrza, innymi słowy generowania jonów ujemnych, równoważących te produkowane przez wszechobecna elektronika. Jony ujemne polepszają jakość powietrza i ułatwiają oddychanie między innymi osobom chorym na na alergię czy astmę. Światło, jakie dają te lampy, jest uspokajające i przyjemne, więc zaleca się używanie ich osobom cierpiącym na bezsenność lub stres, ponieważ dzięki nim można łatwiej się zrelaksować. Ale z soli kamiennej nie produkuje się tylko lamp solnych. Produkuje się z nich też pojemniczki na drobiazgi i cudowne świeczniki, a większe bloki z soli kamiennej stosuje się w gastronomii i aranżacji domów.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]