Chcesz kupić filament do drukarki 3D? Wejdź na cadxpert.pl.

CadXpert oferuje wszechstronny wybór materiałów do druku 3D: filamenty, żywice fotopolimerowe i wiele innych. Materiały te można pogrupować na cztery kategorie:
– PolyJet – płynne żywice fotopolimerowe, które utwardza się za pośrednictwem światła UV,
– SLS – materiał poliamidowy spiekany selektywnie,
– SLA – żywice fotopolimerowe o rozmaitych własnościach, utwardzane wiązką lasera,
– FDM (czyli fused deposition modeling) – warstwy ciekłych filamentów (tworzyw tearmoplastycznych). Wyróżniamy tu dwie podkategorie: FDM do błyskawicznego tworzenia prototypów z niedrogich termoplastów oraz FDM dla przemysłu używane do profesjonalnego wytwarzania z funkcjonalnych tworzyw termoplastycznych.

Filament – dobry jakościowo termoplast w przystępnej cenie

Filament to tworzywo używane w drukarkach 3D pracujących w technologii FDM. To tworzywo oraz technika druku są wykorzystywane do seryjnej produkcji, jak również do ekspresowego prototypowania z prostych do modelowania termoplastów i testowania funkcjonalnego. Jakie filamenty są przeważnie stosowane w drukarkach 3D? W większości wypadków sięga się po materiały inżynieryjne (między innymi te odporne na pękanie) lub mające specyficzne własności (przykładowo odporność na ogień) oraz proste do modelowania poliestry alifatyczne czyli PLA. Technologia druku FDM dotrzymuje kroku wydrukom pozyskanym za pośrednictwem innych metod: termoformowania i wtrysku. Największe zalety filamentów to rozsądna cena połączona z dobrą jakością druku 3D, powszechna dostępność, jak również ekologiczny proces ich produkcji (nietoksyczny a przy tym czysty, toteż wytworzone z jego pomocą prototypy mogą być stosowane m.in. w biurach).
W technologii FDM firma CadXpert posiada materiały:
– elastomery,
– inżynieryjne,
– do szybkiego prototypowania.

Materiały do drukarek 3D – fotopolimery

Oprócz filamentów, firma CadXpert posiada również wiele innych materiałów do drukarek 3D. W technologii PolyJet są to m.in. materiały:
– medyczne,
– imitujące polipropylen,
– transparentne.
PolyJet jest uznawana za kompleksową a jednocześnie najbardziej dokładną technologię drukowania w 3D. Poszczególne warstwy ciekłych żywic fotopolimerowych są utwardzane kolejno za pośrednictwem światła ultrafioletowego. Dzięki swoim cechom korzysta się z nich głównie do tworzenia prototypów odwzorowujących wyrób końcowy, anatomicznych, inżynieryjnych i koncepcyjnych. Z tych fotopolimerów produkowane są też obudowy, opakowania i inne produkty codziennego użytku.
Natomiast w technologii SLA (inaczej w stereolitografii) są to m.in. materiały:
– odlewnicze,
– standardowe,
– inżynieryjne,
– stomatologiczne.
Jakie zastosowanie ma ciekła żywica fotopolimerowa utwardzana promieniem lasera? Nader szerokie. Przeważnie używamy jej w branży medycznej oraz przemyśle do wydruku 3D projektów koncepcyjnych i prototypów, jak również rozmaitych detali wymagających gładkiej powłoki.

CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]