Jeśli chcesz kupić listwy podłogowe, koniecznie odwiedź tę stronę.

Wydają się niewiele wnoszącym elementem, jednakże ich charakter może bardzo wpłynąć na wygląd mieszkania. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli oraz zabezpieczają dolną część ściany przed zabrudzeniem i uszkodzeniem, co jest istotne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których poruszamy się w obuwiu. To na pewno wystarczający argument, by nie lekceważyć ich wyboru i dokładnie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy drewniane i ich imitacje z PVC albo MDF

Drewno to surowiec wszechstronny, sprawdzający się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie uwydatnia charakter mieszkania i wspaniale koresponduje z eleganckimi meblami bądź dodatkami – przede wszystkim, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym wyborem będą z kolei listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które stylizowane na te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować minimalistyczne, geometryczne listwy. Podobnie jak w przypadku tradycyjnych modeli, również i te mogą być wykonane zarówno z litego drewna, jak i innych surowców. Dzisiejsze listwy podłogowe cechują się prostą linią i stonowaną paletą barw – na ogół w odcieniach szarości, beżu lub bieli, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć również niecodzienny kolor, jeśli nabędziemy ją w wersji białej i samodzielnie pomalujemy dowolnie wybraną farbą.

Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]