Chcesz zamówić kask do jazdy konnej? Sprawdź horse-trade.pl.

Jeździectwo jest jedną z tych dyscyplin sportu, w których zagrożenie upadkami jest dość duże. A te, ze względu znaczną wysokość oraz prędkość, bywają naprawdę niebezpieczne. Na urazy narażona jest szczególnie głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być odpowiednio chroniona. W sklepach z artykułami dla amatorów jeździectwa można nabyć dwa typy zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać podczas zakupów któregoś z tych akcesoriów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co wybrać?

Pierwszą jeździecką osłoną głowy była zwyczajna, myśliwska czapka. Jej fason był inspiracją do powstania toczków. Współczesny toczek jeździecki jest najczęściej wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie zapewnia jednak tak solidnej protekcji jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej wypada kask jeździecki, który jest stosowany przez wyczynowców i posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy doborze kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać stosowne atesty, a także być perfekcyjnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja lub pozwalać na regulację swojego rozmiaru. Do kasku wskazane jest dokupić akcesoria – w szczególności pokrowiec, który uprości jego przenoszenie i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask do jazdy konnej nie warto także iść na kompromis. Tym samym, jeśli w naszym mieście nie znaleźliśmy odpowiedniego modelu, warto kupić go w sklepie internetowym.

Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]