Dowiedz się więcej o soku z kiszonych buraków.

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znowu wróciły na nasze stoły. Do kiszonych buraków i kapusty dołączają również nowe, dotychczas mniej popularne owoce i warzywa. Pisząc o leczniczych zaletach fermentowanego jedzenia nie sposób pominąć także napojów takich jak kefir, kwas chlebowy czy różnego rodzaju soki i zakwasy z kwaszonych warzyw. Szczególnie te ostatnie zasługują na zainteresowanie – pozwalają w prosty i szybki sposób dostarczyć naszemu ciału witaminy niezastąpione dla jego prawidłowego funkcjonowania.

Jakie witaminy kryje sok z kiszonej kapusty i buraków?

Sok z kiszonej kapusty to napój zawierający sporo substancji mających dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Najważniejszym składnikiem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za przebieg fermentacji. Sok z buraków, kapusty czy pozostałych kwaszonek to również kopalnia witamin. Na uwagę zasługuje przede wszystkim duże stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie filiżanka tych soków zawiera jej więcej niż cytryna. Soki z kiszonek należy też pić z uwagi na zawartość witaminy E i K, witamin z grupy B, a także znaczne nasycenie solami mineralnymi.

Sok z kiszonej kapusty – czemu trzeba go pić?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, z powodu zawartości bakterii fermentacji mlekowej korzystnie wpływa na pracę jelit oraz naszą odporność. Dodatkowo liczne witaminy polepszają funkcjonowanie układu nerwowego, zmniejszają symptomy cukrzycy, szkorbutu i depresji, a także pomagają walczyć z wyczerpaniem psychicznym i fizycznym. Po kiszonki winny oprócz tego sięgnąć osoby zmagające się z chorobami układu pokarmowego, takimi jak przykładowo refluks czy wrzody dwunastnicy. Działają one również osłonowo w czasie leczenia antybiotykami i pobudzają apetyt.

"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]