Co powinno się wiedzieć o marce CarePump?

Presoterapia to technika masażu, której celem jest poprawienie cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż manualny opracowano w Danii prawie 100 lat temu – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, m.in. ruchów pompujących oraz okrężnych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta oraz punktu ucisku.

Aparat do masażu limfatycznego – na “skórkę pomarańczową” i nie tylko

W ostatnich latach w gabinetach fizjoterapeutów chętnie stosowane są aparaty do presoterapii symulujące masaż ręczny. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne lub dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór mankiet uciska kończynę, wspomagając tak przepływ chłonki. Jest multum zaleceń do poddania się zabiegowi masażu limfatycznego. To zwłaszcza zastoje i obrzęki limfatyczne, zwyrodnienia stawów, jak również obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy albo mastektomii) obrzęki lub będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w zabiegach estetycznych – jako wsparcie w likwidacji cellulitu i wspomagająco w toku procesu odchudzania. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród zawodowych sportowców, głównie jako zabieg regeneracji powysiłkowej.

CarePump – domowy sprzęt do presoterapii

Wiele opcji użycia urządzeń do masażu uciskowego przyczyniło się mocno do ulepszenia tych aparatów. Obecnie osoby raz za razem korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w we własnym mieszkaniu, za pomocą nowoczesnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu wykorzystywanego w gabinetach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – więcej przegródek to skuteczniejszy drenaż. Aparaty CarePump są kompaktowe oraz nie są ciężkie, więc bez problemu można spakować je na wyjazd, np. na turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii musi być koniecznie omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym samemu, gdyż istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to m.in. stany zapalne czy miażdżyca, które powinno się wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]