Więcej informacji o antenie naziemnej.

W zdecydowanej większości domostw znaleźć można telewizor. Znaczna część z nas nie umie wyobrazić sobie dnia codziennego bez telewizji. By jednak odbiornik nie stał się nieprzydatnym przedmiotem, trzeba zainwestować także we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, określana także anteną DVB-T, która świetnie sprawdza się w przeróżnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – w czym można wybierać?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej naprawdę duży. W sprzedaży dostępne są anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T, anteny ASR i DIGIT – DVB-T oraz siatkowe lub pokojowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny telewizyjnej możliwa staje się zamiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak również w instalacjach antenowych , które mają charakter indywidualny. Znajdujące się aktualnie w sprzedaży anteny DVB-T charakteryzują się przede wszystkim prostotą montażu. Bez trudu upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy miał w dłoni narzędzia używane do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, cechują się także wysoką odpornością na działanie zmiennych czynników atmosferycznych. W związku z tym umożliwiają odbiór sygnałów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez bardzo długi okres czasu.

Antena naziemna – co należy uwzględnić przy jej wyborze?

Wielka oferta anten tego rodzaju sprawiła, że należy bardzo przemyśleć wybór urządzenia, które planujemy zamontować. Powinno się pamiętać, że pod uwagę powinno się brać szereg czynników, wpływających na siłę odbieranego sygnału. Liczy się bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników można szybko znaleźć w Internecie. Liczy się też moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Pod uwagę brać powinno się zawsze ułożenie terenu, który dzieli nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Duże znaczenie ma także to, czy mieszkamy w mieście czy raczejna terenie otwartym.

GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]