Oferta kursu akwareli w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy.

Malowanie farbami akwarelowymi jest jedną z twórczych form przejawiania własnego ja i nie ma potrzeby być w tym znakomitym, żeby czerpać z tego zadowolenie na co dzień. Dla wielu osób jest to wszak zaledwie pasja lub forma odprężenia się po trudnym dniu i nie pragną oni osiągnięcia w tej sferze perfekcji. Lecz jeżeli chcesz poznać wszystkie techniki, należy postawić na kurs akwareli.

Nauka malowania akwarelami – dla artystów-amatorów i nie tylko

Akwarele to mimo wszystko nie są proste farby. Obraz sprawia wrażenie bardzo przyjemnego i nietrudnego do osiągnięcia, jednakże wpływa na niego mnóstwo czynników, o których młody artysta nie ma przeważnie pojęcia. Dużą rolę w samym procesie tworzenia ma dodatkowo koincydencja – farby akwarelowe trudno kontrolować i nawet twórcy obeznani w tej technice nigdy nie są przeświadczeni o tym, że malunek zawsze będzie idealnie taka, jak przewidywali. Kurs akwareli to znakomite miejsce, żeby rozpocząć swoja przygodę z tą techniką malowania i zdobyć potrzebne podstawowe informacje konieczne do rozwinięcia w sobie pasji do akwareli. Wszyscy są tu radośnie widziani, bez względu na to, czy podjęli już jakieś próby z akwarelami, czy to ich pierwsza styczność z tym typem farb. Prowadzący kurs w czasie pierwszych zajęć wnikliwie przybliżają cechy akwareli, szerokie spektrum technik ich używania, jak również rodzaje papieru, z którego korzysta się w malarstwie akwarelami i jego oddziaływanie na końcowy efekt pracy.

Kurs malowania akwarelami – to się opłaca?

W czasie powszechności internetu nie ma przeszkód, by odszukać a następnie obejrzeć filmy instruktażowe, które prezentują jak malować farbami akwarelowymi. Niemniej jednak nigdy nie będzie to jednoznaczne z uczestnictwem w kursie akwareli pod okiem doświadczonego nauczyciela ze szkoły rysunku i malarstwa. W owocnej szkoleniu z technik artystycznych potrzebne są zalecenia, które uczestnicy kursu otrzymują od instruktorów w czasie tworzenia prac. Takie korekty pomagają w szybszym tempie rozwijać warsztat, a kursant nie musi sam dochodzić do tego, gdzie popełnił błąd, który przyczynił się do tego, iż jakiś efekt nie dał rezultatów jakich zakładał. Ponadto lekcje z zespołem osób o wspólnych zainteresowaniach formuje życzliwą atmosferę wsparcia, które jest niezmiernie potrzebne w inspirowaniu do ciągłego rozwoju artystycznego. Uczestnictwo w konstruktywnej analizie dzieł pozostałych kursantów, pomaga później we poprawnej ocenie osobistych prac już ukończeniu kursu.

Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]