Jeżeli interesuje Cię pełna oferta kursu Photoshop, wejdź na digitalownia.pl.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od końca XX w. usiłuje podążać drogą cyfrowego postępu. Umiejętność malowania tradycyjnymi sposobami obecnie nie jest już wystarczająca, żeby zdobyć pracę w branży filmowej albo gamingowej, bowiem te sektory rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego czy postaci stosują przeważnie specjalistyczne oprogramowanie komputerowe. Znając te realia mnóstwo młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z malarstwem z miejsca sięga po popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie cyfrowym.

Popularne oprogramowanie do malarstwa cyfrowego

Istnieje wiele programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najpopularniejszych z nich to Photoshop, który mimo iż służył przede wszystkim jako software do obróbki fotografii, szybko stał się ulubionym oprogramowanie artystów i game devów. Razem z sukcesem Photoshopa pojawiły się kolejne podobne programy, jak przykładowo Affinity Photo, Krita czy ArtRage, w których dzięki użyciu najrozmaitszych cyfrowych pędzli można tworzyć prace niewiele różniące się od obrazów wykonanych akwarelami, gwaszem bądź farbami olejnymi. Digital painting daje twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych ruchów pędzla, a także ponosi mniejsze koszty. Cyfrowe farby przecież nigdy się nie wyczerpią!

Wybierz kurs digital paintingu online z możliwością kontaktu z autorem kursu

W praktyce lekcje malarstwa cyfrowego odbywa się w podobny sposób jak opanowywanie tradycyjnych technik malarskich. Oczywiście pierwsze kroki można postawić na własną rękę, jednakże by stosownie rozwinąć swoje umiejętności, a zarazem poznać wszelkie opcje oprogramowania i najpopularniejsze triki wykorzystania pędzli, radzimy wykupić kurs opracowany przez biegłego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje zajęcia z digital paintingu, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych video kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie technik jakie omawiają takie kursy jest szerokie i nie uczą one jedynie najważniejszych funkcji oprogramowania. Ważne jest jednakże, by decydując się na kurs digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na kontakt z autorem kursu.

Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]