Potrzebujesz bransoletek? Skieruj się tu.

Mimo że nie są tak często noszone jak kolczyki, bransoletki mają wiele zwolenniczek. Doskonale łączą się z przeróżnymi strojami, a ich obecność nie powoduje problemów. Nie bez znaczenia jest także to, iż sprzedawane są w stosunkowo niskich cenach. Produkowane są z rozmaitych metali, ale szczególnie dużym uznaniem cieszą się od dawna bransoletki srebrne. Oczywiście nie ma w tym nic dziwnego – zwłaszcza, jeśli weźmiemy pod uwagę różne zalety tego metalu. Srebro bowiem nie tylko bardzo dobrze wygląda, ale też ma wiele innych zalet.

Dobre strony bransoletek srebrnych

Oprócz walorów estetycznych, srebro jest chętnie zakładane z uwagi na swoje właściwości przeciwbakteryjne – mogą nosić je również alergicy. Złotnicy cenią je zaś z uwagi na dużą ciągliwość – bez problemu można zrobić z niego bransoletki o fantazyjnych kształtach. Istotne są także niewygórowane ceny oraz to, iż łatwo znajdziemy je również w internecie. To wyjście polecane jest przede wszystkim tym, którzy nie mają dużo czasu – bransoletki srebrne przez internet nabędziemy w kilka chwil.

Jak czyścić bransoletki srebrne?

Bransoletki srebrne wytrzymają wiele dziesięcioleci – pod warunkiem, że odpowiednio o nie zadbamy. Najważniejsze będzie to, w czym trzymamy ozdoby. Puzderko musi być wyściełane miękką tkaniną, a jeżeli przechowujemy w nim parę ozdób – musi mieć przegrody, bo dzięki temu ustrzeżemy się zarysowań na biżuterii. Do czyszczenia srebra nie należy zaś stosować detergentów i tym podobnych środków – przeznaczone do tego są odpowiednie płyny.