Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz kilku regionach USA, a także w kilkunastu innych krajach, na przykład: Indiach i Mozambiku. Ze względu na swoją wyjątkową purpurowo-fioletową barwę, jest niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym wykorzystywanym w branży jubilerskiej. Kolczyki i pierścionki z ametystem znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Kiedy założyć biżuterię z ametystami?

Ametysty były umieszczane w klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała na przykład Katarzyna II Wielka. Umieszczany był w berłach brytyjskich królów. Dziś, znajdziesz go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Wyśmienicie wygląda w kreacjach wieczorowych. Aby delikatnie rozświetlić twarz, warto założyć drobne kolczyki na biglach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami i jej właściwości

Ametyst uważany jest za kamień harmonii. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem możemy z powodzeniem nosić nie tylko ze względu na kolor i estetykę, lecz również z z powodu jego właściwości. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i zapomina o problemach. Na temat energii tego kamienia ozdobnego lepiej wyrobić sobie własne zdanie.