Jeśli potrzebujesz srebrnych zawieszek, odwiedź tę stronę.

Srebro to jeden z najczęściej stosowanych przez złotników surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest miękkie, pięknie wygląda i charakteryzuje je nietypowy refleks. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej dbałości – surowiec ten okazuje się bardzo czuły, przez co łatwo go zarysować. Jak zatem dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie lubią silnych środków myjących

Detergenty dla wyprodukowanej ze srebra biżuterii okazują się szkodliwe. Przez nie metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy więc używać ich w celu pielęgnacji ozdób, a podczas prac domowych bezwzględnie powinniśmy zdjąć noszone wisiorki srebrne lub bransoletki.

Gdzie przechowywać wisiorki srebrne?

Warto chronić wisiorki srebrne także wtedy, gdy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wyściełane od wewnątrz delikatną tkaniną – zapobiegniemy w ten sposób ich uszkodzeniu. Srebro niezbyt dobrze reaguje również na styczność z wilgocią i wysokimi temperaturami, które mogą sprawić, że straci kolory lub zmieni kształt. Zanim schowamy parę przedmiotów do pudełka, musimy przed tym owinąć je miękką tkaniną lub włożyć do foliowego worka.

Czyszczenie wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli – świetnie usuwa powstający na powierzchni tego surowca osad. Poza tym odpowiednie będą również wódka, białko kurze oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych ścierek – sztywne potrafią porysować fakturę.