Nie szukaj już więcej! Tutaj zamówisz topazy.

Topaz jest jednym z najbardziej wytrzymałych kamieni na świecie, przez co jest stosowany do wytwarzania wyrobów ściernych. Oprócz tego jest też wymieniany wśród najpiękniejszych kamieni, a jego zalety od dawna są doceniane przez jubilerów i nabywców biżuterii. Może mieć najróżniejsze kolory – od bieli, przez czerwień, aż po nasycony fiolet. Jest cennym kamieniem – wydobywa się go jedynie w Ameryce Południowej, na Syberii, w Afryce i Europie Wschodniej. Przez jubilerów jest zazwyczaj przygotowywany szlifem wielobocznym, co dodaje mu niepowtarzalnych walorów wizualnych.

Pierścionki i inna biżuteria z topazami

Kolor topazu sprawia, iż jest on wykorzystywany przede wszystkim do produkcji biżuterii srebrnej – doskonale komponuje się z owym kruszcem. Warto przy okazji zaznaczyć, iż na rynku spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – sprzedawane są też wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to najczęściej kolczyki oraz wisiorki, ale złotnicy wykonują też inne produkty. Zestaw złotych kolczyków z topazami to często koszt około 1000 PLN, natomiast za srebrne zapłacimy aż sześciokrotnie mniej.

Gdzie kupić biżuterię z topazami?

Ze względu na ich zalety, biżuteria z topazami jest bardzo często spotykana. By znaleźć wersje najbardziej odpowiadające naszym upodobaniom dobrze więc wybrać się do kilku salonów – a to pochłania sporo czasu. Aby takich problemów się ustrzec, warto zdecydować się na kupno online. Będzie to wyjście znacznie prostsze, a poza tym wchodząc do sieci mamy szansę również trafić na kolczyki i wisiorki w promocyjnych cenach.