Wszystko, czego warto dowiedzieć się o Dolomity trekking, uzyskasz na https://bit.ly/367fnia.

Sympatycy aktywnego spędzania wolnego czasu z pewnością poznali już prawie wszystkie trasy trekkingowe w Polsce, które zlokalizowane są w Karkonoszach, w Bieszczadach oraz w Tatrach. Bez wątpienia wywołują one zachwyt, jednak osoby, które często uprawiają ten typ sportu po jakimś czasie chcą poczuć ponownie podekscytowanie płynące z ekskursji po nieznanym sobie obszarze. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w polskich górach, gdy można podziwiać wspaniały krajobraz włoskich Dolomitów?

Cechy włoskich Dolomitów

Dolomity, czyli pasmo górskie leżące w całości w Alpach Wapiennych, charakteryzują się pokaźną ilością poszarpanych grani, baszt skalnych oraz stromych turni, które podczas dnia padającego na nie światła zmieniają swoją barwę. Jest to też jeden z najbardziej zachwycających masywów górskich starego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nie dziwi zatem, że w 2009 roku dodano je do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, że w Dolomitach występuje wiele urwisk, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i dość strome stoki, wytyczono w nich również mnóstwo prostych tras krajobrazowych, z którymi poradzi sobie zdecydowana większość turystów uprawiających trekking.

W alpejskich Dolomitach spędzisz też interesująco zimowe miesiące

Początkujących entuzjastów trekkingu niewątpliwie urzeknie wyprawa przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych, które są wyposażone w stalowe liny asekuracyjne. Plan wypraw tego rodzaju jest tak ułożony, żeby ich uczestnicy przeszli instruktaż z podstaw asekuracji i metod poruszania się po takiej trasie. Zaznajomieni z górami i posiadający dobrą sprawność fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na Brencie, najsłynniejszego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta może być dla wielu osób fizycznie bardzo forsowna, jednakże jej uczestnicy niewątpliwie nie zapomną o niej przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić także w aktywny sposób zimę, przemierzając mniej strome tereny na rakietach śnieżnych. Tak można zachwycać się między innymi szczytami grupy Tre Cime oraz Tofanów.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]