Nie czekaj! Sprawdź aktualną ofertę wycieczek trekkingowych w rozsądnej cenie.

Górskie wycieczki mają wiele postaci. Od nieśpiesznych przechadzek po łatwych szlakach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez wielogodzinne, piesze marsze po szlakach stojących wyżej na skali skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. By uczestniczyć w tych ostatnich, potrzebne jest doświadczenie w wędrówkach po górach (po wytyczonych szlakach, jak i poza nimi), minimum dobra kondycja, jak również biegłość obsługiwania sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Aczkolwiek za niejednokrotnie olbrzymi trud dostajemy możliwość delektowania się cudownymi widokami i kontaktu z dziką naturą.

Trekkingi – dopasuj odpowiedni poziom trudności do swojej kondycji

Skala trudności technicznej jest zależna od obszarów, przez które przebiegają trekkingi. Specjaliści wyróżniają trzy stopnie trudności pieszych wycieczek w rejony górzyste. W trekkingach najniższego stopnia partycypować mogą te osoby, które wyróżniają się dobrą kondycją, a ich zdrowie nie stanowi przeciwwskazana do zwiększonej aktywności. Drugi stopień trudności wymaga lepszej sprawności oraz minimum podstawowego doświadczenia w górach – chociażby w Karpatach. Ostatni poziom to wyprawy dla jednostek z najlepszą sprawnością, wiedzą z zakresu specyfiki wysokich łańcuchów górskich i potrafiących używać sprzęt, a także przyzwyczajonych do trudnych warunków obozowania w toku wielodniowej wędrówki.

Gdzie uprawa się najciekawsze trekkingi?

Trekkingi można przeprowadzać we wszystkich łańcuchach górskich. W naszym kraju pasjonaci tego rodzaju rozrywki najbardziej cenią sobie szlaki w Tatrach. Jeżeli zaś chodzi o inne pasma na kontynencie europejskim, dużym uznaniem szczycą się Alpy, leżące na granicy z Azją Ural i Kaukaz, Karpaty Wschodnie oraz Góry Przeklęte na Bałkanach. Najbardziej doświadczone w trekkingu jednostki powinny z kolei spróbować swoich sił w czasie wycieczki w Karakorum, Himalajach lub Andach.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]