Kilimandżaro wycieczka. Więcej informacji na https://www.exploruj.pl/wyprawy/kilimandzaro-mount-meru-i-safari-w-afryce/.

Wspinaczka na wierzchołki gór to ambicja dużej części globtroterów, którzy kochają ekstremalne wyzwania. Niecodziennych doznań bez wątpienia dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Czy warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Położony w Tanzanii szczyt jest najwyższą górą kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6 km nad poziom morza. Obieżyświatów zachęcają zwłaszcza sposobność obserwacji zagrożonych gatunków zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, zanikające już lodowce, jak również malownicze krajobrazy. Masyw Kilimandżaro tworzą trzy góry stanowiące pozostałość po wulkanach – Mawenzi, Uhuru oraz Shira. Wycieczka na ten szczyt Afryki wymaga stosownego przygotowania – ze względu na znaczną wysokość istnieje ryzyko rozwinięcia się choroby wysokościowej, a niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, iż dotarcie na wierzchołek masywu jest dla turystów ciężkim zadaniem. Osoby chcące wziąć udział w wyprawie muszą wyróżniać się świetną kondycją fizyczną oraz psychiczną, które umożliwią pieszą podróż przez – w przybliżeniu – 8 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

O czym trzeba pamiętać przed wejściem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obowiązkowemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, dzięki czemu otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem wskazane jest też zaopatrzyć się w leki działające przeciwmalaryczne. Przed zarażeniem się uchroni również stosowna profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających owady oraz nakładanie odzieży z długimi nogawkami i rękawami. A jak uchronić się przed wystąpieniem choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niskiej zawartości tlenu w powietrzu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]