Himalaje wspólnie z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Wpływa na to sporo elementów – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie na świecie i to , rzecz jasna, tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie można nie napomknąć także o olbrzymiej skali trudności poszczególnych szczytów i tym, iż to właśnie Himalaje są polem zmagań zawodowych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakie budzą wyprawy w Himalaje także pośród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na początku warto podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są bardzo trudnymi łańcuchami – nawet, gdy wyprawa nie wiąże się ze zdobywaniem danego wierzchołka. Trudności sprawia także samo zaplanowanie wyjazdu – kupno biletów lotniczych czy otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego optymalnym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm planujących wyjazdy w te okolice. Dodatkowym plusem jest piecza zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w wędrówce po wysokich górach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Annapurny lub Lhotse

Z oczywistych przyczyn osoby po raz pierwszy przyjeżdżające w Himalaje albo Karakorum rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie znaczy to jednak, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, gdyż często przygotowywane są trekkingi w pobliżu takich wierzchołków jak Everest, Manaslu czy Shishapangma. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność przezwyciężenia swoich słabości, ale także możliwość obserwacji codziennego życia mieszkańców Nepalu i podziwianie niezwykłych krajobrazów, jak na przykład lodowiec Khumbu u stóp Everestu.

Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]